Matematická analýza - cvičení, Čt 12:20, N7, LS 2023

Zde se průběžně budou objevovat informace k cvičením.

Výsledky první písemky

Výsledky první písemky najdete v bodování. Jsou tam už zaznamenaný i první DÚ a aktivita po prvních pěti cvičeních. Kdybyste objevili nějaký problém v bodování, tak ho, prosím, reklamujte.

Druhý domácí úkol

Druhý domácí úkol, který jsem Vám rozdával na cvičeních najdete zde. Termín odevzdání je 6. 4. před cvičeními. Kdo mi však odevzdá DÚ do 30. 3. před cvičeními bude mít možnost opravy bez bodové ztráty v případě, že by se mi něco nelíbilo.

První písemka

První písemka bude 23. 3., bude na 60 bodů (a cca 60 minut).

Podmínky k zápočtu

K zápočtu je potřeba získat alespoň 100 bodů. Body bude možné získávat následujícími způsoby.

Pravidla odevzdávání domácích úkolů

Neměli byste se snažit řešení hledat někde na internetu. Je povoleno se s někým o řešení bavit ve stylu "použij tu a tu techniku", ale neměli byste si ukazovat sepsaná řešení. Tj. řešení by každý měl sepsat sám. Když se s někým budete o DÚ bavit, je potřeba uvést na řešení s kým jste DÚ konzultovali.

Pokud si s úkolem nebude vědět rady, můžete poprosit o nějakou nápovědu i mne. (Není to nijak bodově penalizované. Jen mi musíte dát vědět, kam jste se dostali a co už Vám nejde. A také napsat dostatečně včas.)

Úkol je možné odevzdávat osobně nebo elektronicky a to vždy v termín odevzdání před cvičeními. Elektronicky lze odevzávat přes owl. Instrukce, jak se přihlásit (enroll token) jsem odeslal emailem ze SISu. Dejte mi vědět, kdyby Vám email nedorazil do večera 23. 2.

První domácí úkol

Domácí úkol, který jsem Vám rozdával na cvičeních najdete zde. Termín odevzdání je 9. 3. před cvičeními. Kdo mi však odevzdá DÚ do 2. 3. před cvičeními bude mít možnost opravy bez bodové ztráty v případě, že by se mi něco nelíbilo.

Zadání příkladů

Mnoho řešených příkladů naleznete v této sbírce. Naleznete tam také řešení některých příkladů ze zadání níže. (Nejspíš většiny, ale nejsem si jistý.) Důrazně ale upozorňuju, že některá řešení v té sbírce jsou stručnější, než by bylo vhodné (v DÚ, písemce, apod.)

1. série příkladů je zde (16. 2., rovnice, nerovnice, výroky nad reálnými čísly, grafy funkcí, vlastnosti funkcí).

2. série příkladů je zde (23. 2., suprema a infima a spočetnost).

3. série příkladů je zde (2. 3., limity posloupností).

4. série příkladů je zde (9. 3., limity posloupností – pokračování, řady). [Příslušný soubor ke stažení tu byl po nějakou dobu chybný. Opravený soubor aktualizován 15. 3.]

5. série příkladů je zde (16. 3., limity funkcí).

23. 3. byla většina času písemka a ve zbytku jsme pokračovali příklady z minula.

6. série příkladů je zde (30. 3., derivace a ještě pár příkladů na limity funkcí).