Cvičení z předmětu Úvod do UNIXu (NSWI095) k pondělní přednášce Libora Forsta (stránky přednášky).

Kontakt:

Pro účely cvičení mě můžete kontaktovat na emailu setnicka+unix@kam.mff.cuni.cz (usnadní mi to třídění pošty a zrychlí čas na odpověď), nebo můžete použít jinou metodu ze stránky s kontakty. Nebo mě někdy prostě odchyťte na chodbě :-)

Kdy a kde:

Cvičení se konají v úterý od 9:00 v učebně SU2.

Zápočet:

V průběhu semestru se budou objevovat domácí úkoly (většinou po skoro každém cvičení) s dvoutýdenní lhůtou na odevzdání (pak si ukážeme jejich vzorové řešení). Úkoly se budou odevzdávat v odevzdávacím systému. Pro získání zápočtu bude potřeba získat 2/3 bodů z vypsaných normálních úkolů.

V průběhu semestru se mohou objevit ještě i bonusové úkoly, za které půjde získat další body do bodování a tím si přilepšit. Další bonusové body půjde získat za aktivitu během hodiny.

Systém na odevzdávání úkolů

Úkoly se odevzdávají přes webový odevzdávací systém (dostanete se do něj i rychlým odkazem v menu vpravo nahoře). V systému si registrujte účet (login jakýkoliv, jako jméno prosím uveďte své plné jméno, jako přezdívku cokoliv, co se zobrazí ostatním studentům) a odevzdávejte úkoly.

Systém je použitý již druhý rok a měl by být už odladěný, ale ještě obsahuje dost věcí, co by se daly vylepšit. Pokud narazíte na nějaký bug, nebo budete mít nápad na vylepšení, tak mi prosím napište, díky :-)

Užitečné odkazy


Studijní materiály (hodí se k donesení na zkoušku):

Cvičení: