Korespondenční rallye 2023

1. března - zveřejněna pravidla a aplikace pro zadávání výsledků.
3. března - v pravidlech jsem upravil mapu Prahy a Brna na čitelnější verzi
20. března - drobné změny v programu pro zadávání tras

Letošní ročník soutěže proběhne na těchto stránkách. Pravidla jsou podobná jako v minulých letech, přesto na ně aspoň trochu mrkněte. Hraje se podle knižního jízdního řádu, případně traťových tabulek Správy železnic vydaných na začátku platnosti jízdního řádu. V reálu budu používat digitální data ze systému CIS JŘ, která mají oproti KJŘ časy příjezdů a odjezdů ve všech stanicích a zastávkách. V povinných stanicích je nutno zastavit, do Prahy Mas.n. stačí jen přijet nebo z ní jen odjet. V druhé úloze z Prahy hl.n. můžete začít a/nebo skončit pěším přesunem.

Upravil jsem aplikaci přímo pro KR. Budete potřebovat vstupní heslo, pokud ho ještě nemáte, tak mi napište mail, heslo vám přidělím. Těm, co mají zapsané nějaké trasy v dočasné aplikaci (Josef, Karel, Miloš), jsem je přesunul do aplikace nové.

Oproti minulým ročníkům u Davida je v bodování jen pár drobných změn. Cesta z Masaryčky do Holešovic zastávky se nepočítá přes Prahu-Bubny (mně se to tak hodí víc), noční vlaky mezi Prahou hl.n. a Prahou-Bubny budu počítat přes Prahu-Libeň a Prahu Mas.n. (tj. 12 km, ať za tu vyhlídkovou jízdu máte nějaké body :-)). Další změny souvisejí přímo s JŘ - máme novou zastávku Praha-Rajská zahrada, změnily se kilometry z Prahy do Budějovic a z Lovosic do České Lípy. Chystám ještě nějaké úpravy v aplikaci (minimálně mapu trasy), ale určitě ne před nejbližší ŽR. Jak jsem slíbil, od spuštění aplikace máte na řešení 5 týdnů, tj. do 5. dubna. Hodně štěstí.

Vstupní brána do aplikací:
Úlohy č. 1-3
(Nová verze programu)

1. kolo - uzávěrka 5. dubna 2023

1. Hodonín (Tomice, Grygov, Praha Masarykovo n.), čtvrtek 16.3., 12:22
2. Praha hl.n. (Václavice, Havlovice), čtvrtek 16.3., 14:19
3. Planá u Mar. Lázní (Petrovice nad Orlicí, Pavlovice), pátek 17.3., start 5:00, cíl 23:00