Korespondenční rallye 2024

Letošní ročník soutěže proběhne na těchto stránkách. Pravidla jsou stejná jako loni, pouze se změnily možnosti pěších přesunů. Hraje se podle knižního jízdního řádu, případně traťových tabulek Správy železnic vydaných na začátku platnosti jízdního řádu (na stránkách SŽ jsou jen aktuální tabulky, ty původní jsou ke stažení v rámečku níže). V reálu budu používat digitální data ze systému CIS JŘ, která mají oproti KJŘ časy příjezdů a odjezdů ve všech stanicích a zastávkách.

Oproti loňsku dochází k technické změně u pěších přesunů, kdy mezi vlakem a přesunem musí být aspoň 1 minuta stejně jako mezi vlaky. Ale fakticky se nic nemění, protože jsem časy na přesun zkrátil o 2 minuty. U úseků, kde je v části roku vyloučený provoz, jsem doplnil "pěší" přesuny, na konkrétní možnosti koukněte do pravidel (týká se to úseků Mas.n.-Dejvice, Kladno-Brandýsek, Křižanov-Vlkov a od 2. kola Brno-Zastávka). Tyto přesuny nejsou bodované a můžete je použít kdykoliv bez ohledu na to, jestli zrovna ten den a tu minutu nějaká NAD jede. Kromě Dejvic, kde je výluka celoroční, nemají tyto výluky vliv na koncovost úseků. Od 9.6. začnou vlaky jezdit na novou zastávku Pardubice centrum, trať budu považovat za koncovou.

V noční dopravě nezůstal kámen na kameni, tak jsem zvědavý, co všechno se vám podaří vymyslet. Volná úloha tak bude moci být zase úplně volná. :-) Lehce jsem upravil možnosti aplikace ohledně konceptů. Nově jich můžete mít až 12 a libovolně je duplikovat, tj. zkopírovat celou trasu z jednoho konceptu do druhého. Slibované kopírování části trasy bude někdy příště. Připomínám, že se hodnotí hlavní žlutá trasa, mezi loňskými koncepty jsem našel jedno nezkopírované lepší řešení. Starty všech tří úloh v Plzni není chyba, hodilo se mi to k povinným stanicím. Nemám v plánu to často opakovat. Na řešení budete mít ve všech kolech minimálně obvyklých 8 týdnů. Přeji hodně zdaru.

Vstupní brána do aplikací:
Úlohy, výsledky, komentáře

KJŘ 2024 ve verzi z 10.12.2023
Na stránkách SŽ již původní verze není, proto ji dávám sem.

1. kolo – uzávěrka v pondělí 15.4.

1. Plzeň hl.n. (Kozolupy, Rohatec), čtvrtek 29.2., 16:00
2. Plzeň hl.n. (Vodná, Vodňany), čtvrtek 28.3., start 4:20, cíl 22:45
3. Plzeň hl.n. (Rybník, Rybniště), neděle 7.4., 14:00