Novinky:


Železniční rallye aneb Mistrovství ČR v cestování vlakem je soutěžní akce (závod, hra) určena pro ty, kteří mají chuť na delší cestování vlakem křížem krážem republikou (v délce od 9 do 25 hodin), hledání vhodných variant cesty a reagování na případná zpoždění během cesty. Akce se koná 4x ročně, můžete se zúčastnit třeba jen jedné z nich anebo pravidelnou účastí bojovat o titul mistra ČR. V letech 1988-2003 byla pořádána klubem KŽC, od roku 2004 je pořádána jako akce Klubu dráhařů.

V roce 2023 se pojede 35. ročník soutěže. Zdražení letní jízdenky o 55 % bude zřejmě znamenat konec srpnové 24hodinovky. Více v diskusi.

Nejbližší akce:

sobota 21. října, tj. 
Železniční rallye celostátní
s jízdenkou za 349 Kč


Korespondenční rallye je soutěž určena pro ty, kteří rádi listují v železničním jízdním řádu. Cílem je hledání co nejlepších 24-hodinových okruhů, přičemž je zadáno místo a čas startu a několik (obvykle dvě) povinných stanic, kterými musí okruh procházet.

Jeden ročník soutěže obvykle trvá v době platnosti jednoho JŘ (nyní cca od ledna do prosince), skládá se ze čtyř kol, v každém kole se hledají tři okruhy. Hodnotí se každý okruh zvlášť (nejlepší řešitelé získávají body do celoroční soutěže), a proto není nutné se účastnit všech kol ani hledat všechny okruhy v jednom kole.

Korespondenční rallye 2023
probíhá 4. kolo
uzávěrka 23.11.


Další podobné akce:

Virtuální rallye je obdoba železniční rallye. Hra běží v reálném čase s reálnými zpožděními, ale hraje se virtuálně z tepla domova. Hra vznikla jako náhrada železniční rallye v termínech, kdy se tato z důvodu covidu nemohla konat. Nyní se koná cca jednou ročně v zimě. Hru pořádá David Nádhera.

Rallye PID je 11hodinová soutěž, která se odehrává ve všech dopravních prostředcích v rámci PID. Soutěž pořádá Klub železničních cestovatelů dvakrát ročně, zpravidla v květnu a listopadu.

Křížem krážem je 24hodinová železniční cestovatelská soutěž pro pětičlenné týmy. Koná se jednou ročně v září na Den železnice. Akci pořádá skautský oddíl Krnovská Trojka.