Novinky:


David hledá spoluhráče 
na RailTour, víc v diskusi
Železniční rallye aneb Mistrovství ČR v cestování vlakem je soutěžní akce (závod, hra) určena pro ty, kteří mají chuť na celodenní cestování vlakem křížem krážem republikou (v délce od 8 do 12 hodin), hledání vhodných variant cesty a reagování na případná zpoždění během cesty. Akce se koná 4x ročně, můžete se zúčastnit třeba jen jedné z nich anebo pravidelnou účastí bojovat o titul mistra ČR.

V roce 2024 se pojede 36. ročník soutěže:


Korespondenční rallye je soutěž určena pro ty, kteří rádi listují v železničním jízdním řádu. Cílem je hledání co nejlepších 24-hodinových okruhů, přičemž je zadáno místo a čas startu a několik (obvykle dvě) povinných stanic, kterými musí okruh procházet.

Jeden ročník soutěže obvykle trvá v době platnosti jednoho JŘ (nyní cca od ledna do prosince), skládá se ze čtyř kol, v každém kole se hledají tři okruhy. Hodnotí se každý okruh zvlášť (nejlepší řešitelé získávají body do celoroční soutěže), a proto není nutné se účastnit všech kol ani hledat všechny okruhy v jednom kole.

Korespondenční rallye 2024

probíhá 3. kolo, uzávěrka 9.9.


Další podobné akce:

Virtuální rallye je obdoba železniční rallye. Hra běží v reálném čase s reálnými zpožděními, ale hraje se virtuálně z tepla domova. Hra vznikla jako náhrada železniční rallye v termínech, kdy se tato z důvodu covidu nemohla konat. Nyní se koná cca jednou ročně v zimě. Hru pořádá David Nádhera.

Rallye PID je 11hodinová soutěž, která se odehrává ve všech dopravních prostředcích v rámci PID. Soutěž pořádá Klub železničních cestovatelů dvakrát ročně, zpravidla v květnu a listopadu.

Křížem krážem je 24hodinová železniční cestovatelská soutěž pro pětičlenné týmy. Koná se jednou ročně v září na Den železnice. Akci pořádá skautský oddíl Krnovská Trojka.