Autor:Robert Babilon e-mail:

---

Tykadla

Tykadla v databázi šifrovaček

---

Přehled akcí našeho týmu:

akcevýsl.poř.RBJHLKPNKTJTZV hosté 
2005 Sendvič 18/201. #-##-## --
2005 Bedna - #-##-## --
2006 Sendvič 16/207. #--#-## Jakub Černý-
2006 Bedna 15.#--#-## --
2006 Haluz (int.)6. #----## --
2006 Tmou 42.##---## Karel Martíšek-
2007 Sendvič 21/221. #-##-## --
2007 Bedna 9. #-##-## --
2007 Haluz (int.)3. ##-#-## --
2007 Haluz (ter.)10.##---## Martin Kollar-
2007 Tmou cíl13.#---### Honza Kynčl-
2008 Sendvič 17/229. #-##-## --
2008 Lamí stezkou7. #--#### --
2008 Bedna 53.#--#### --
2008 Krtčí norou 31.#---### pcZuzka-
2008 Tmou X cíl4. #---### Krtek Honzareportáž
2008 Haluz (int.)4. #--#### --
akcevýsl.poř.RBJHLKPNKTJTZV hosté 
2009 Sendvič 19/222. #-##-## --
2009 Bedna 30.#--#### --
2009 Svíčky (Šumperk)14.#---### Maskot Markéta-
2009 Krtčí norou cíl10.#---### Blanka z Blavy-
2009 Noc tapürů cíl9. -----## Bára, Jindra, Richard-
2009 Interlos 26/272. #--#-## Robotron-
2010 Lamí stezkou11.#--#### --
2010 Sendvič 22/221. #-##-## --
2010 Bedna 13.#--#### -reportáž
2010 Sešlost cíl2. #----## Marťa, Honza P.reportáž
2010 Svíčky (H.Brod)cíl4. #---### Maskot Markétareportáž
2010 Krtčí norou cíl6. #---### Blanka z Blavyreportáž
2010 Interlos 26/272. #--#-## mtronic-
2010 Tmou 86.----### Krtek Honza, Jiří Polcar-
2011 Sendvič 17/229. #--#-## mtronic-
2011 Matrix-The Game9. #--#-## Karel Martíšekreportáž
2011 Bedna cíl12.#--#### -reportáž
2011 Sešlost 10.#----## Marťa, Honza P.reportáž
2011 Svíčky (Šternberk)11.#----## Maskot Markéta, Sváťa Fronk-
2011 Tmou 13 11.#---### Krtek Honza-
akcevýsl.poř.RBJHLKPNKTJTZV hosté 
2012 Sendvič 20/243. #-##-## --
2012 Po trati 3.#----## Eliška K., Sváťa Fronkreportáž
2012 Bedna 38.#--##-# Marta ze Slap-
2012 Svíčky (Bys.n.P.)11.#---### Maskot Markéta-
2012 Krtčí norou cíl5.#----## Janča s Martinem-
2012 Tmou 14° 109.#---### Krtek Honza-
2012 Interlos 19/275. #--#-## mtronic-
2013 Sendvič 15/2427. #-##-## --
2013 Po trati 7.#----## David Šilar, Sváťa Fronk-
2013 Matrix-Boyard59.#---### Krtek Honza-
2013 Bedna 29.#---### Maskot Markéta-
2013 Svíčky (Jičín)21.#----## Maskot Markéta, Krtek Honza-
2013 Tmou 15 95.#---### Krtek Honza-
2013 Interlos 22/2710. #--#-## mtronic-
2014 Astra X 52/548.#--#-## --
2014 Sendvič 22/244.#-##-## --
2014 Po trati 31.#----## David Šilar, Sváťa Fronk-
2014 Bedna 36.#---### Maskot Markéta-
2014 Kachna 1.----### Peťka-
2014 Svíčky (Letovice)7.#---### Dejw-
2014 Krtčí norou cíl5.#---### Zafod-
2014 Tmou 16 21.#---### Krtek Honza-
2014 Interlos 19/2711. #--#-## mtronic-
akcevýsl.poř.RBJHLKPNKTJTZV hosté 
2015 Sendvič 16/2416.#-##-## --
2015 Po trati 14.#----## Sváťa Fronk, Dajan-
2015 Po škole 14.#----## Krtek Honza, Kuba z Krabic-
2015 Kachna 17.----### Peťka-
2015 Tmou 17 57.----### Krtek Honza, Maskot Markéta-
2015 Interlos 23/274.#--#-## mtronic-
2016 Sendvič 23/246.#-##-## --
2016 Po trati 38.#----## Sváťa Fronk, Yeti-
2016 Bedna cíl40.#----## Krtek Honza, Maskot Markéta-
2016 Po škole cíl1.#----#- (Opravte Tykadla Nočného motýľa)-
2016 Tmou 18+ 37.#---### Maskot Markéta-
2016 Interlos 17/2718.#--#-## mtronic-
2017 Sendvič 24/2614.#-##-## --
2017 Bedna 42.#----## Krtek Honza, Anonyme-
2017 Svíčky (Hodonín)11.#----## Sváťa Fronk, Petr Skála-
2017 Kokořínský komárcíl1.#----## ve třech-
2017 Tmou 19 41.#---### Anonyme-
2017 Interlos 18/2718.#--#-## mtronic-
akcevýsl.poř.RBJHLKPNKTJTZV hosté 
2018 Vidamise ?-----## Hroch-
2018 Sendvič 20/2630.#--#-## --
2018 Po trati 2.#----## Sváťa Fronk, Anonyme-
2018 Bedna 30.#--#-## Anonyme, PN pomáhal z domu-
2017-18 ČeskoLet cíl1.-7.#--#-## (Opravte Tykadla)-
2018 Kokořínský komárcíl9.#----## ve třech-
2018 Interlos 22/2715.#--#-#- mtronic, pcZuzka-

Akce členů v jiných týmech:

2004 Bedna    RB jako člen týmu Nákladaný Temelín
              4. místo (11 minut před Prahorami a bez nápovědy!)
2004 Tmou     RB jako člen týmu Tmou a stepí divočin
              Postup na stanoviště 1-7 v městské části, přesun vlakem,
              9-13 v přírodní části (cíl = 15)
2009 Krutá (zá)krůta - Kodyn za tým Kabrňáci - 1. místo
2010 Krutá (zá)krůta - Kodyn za tým Sudoku 2x2 - 1. místo
2010 Sendvič - Kodyn za tým Chce to nápad - 2. místo (21/22 úkolů)
2010 Noc tapürů - Janka a Voda za tým Tügři - stan. 11/16 - 19. místo
2011 Noc tapürů - Janka a Voda za tým Tügři - došli do cíle - 20. místo
2012 Matrix (I.Jones) - Janka a Voda za tým Jeníčci - došli do cíle - 11. místo
2014 Po Škole - Janka a Voda za tým Opravte To - došli do cíle - 4. místo
2016 Po Škole - Janka a Bingo za tým Opravte Tykadla Nočného motýľa - došli do cíle - 1. místo s 3hodinovým náskokem

Kompletní přehled Kodynových akcí viz databáze šifrovaček.

Výsledky podrobněji:


2005 Sendvič  1. místo (super!!!)
2005 Bedna    na šifře č. 5 nápověda (kružnice se středem v tečce nad i)
              na šifře č. 8 konec (duhová víla)

2006 Sendvič  7. místo
2006 Bedna    na šifře č. 4 nápověda (záměnka na šachovnici)
              na šifře č. 10 konec (prolézačka)
              15. místo (na základě poslaných SMS)
2006 Haluz    6. místo v internetové části
2006 Tmou     na šifře č. 13 konec z časových důvodů, stejně po limitu (cíl = 15)
              42. místo (na základě údajů vyplněných jednotlivými týmy)

2007 Sendvič  1. místo (super!!!)
2007 Bedna    až do rána ve třech
              jako jediný tým bez nápovědy!!
              čas vypršel na šifře č. 10 (stověžatá Praha)
              9. místo (na základě poslaných SMS)
2007 Haluz    3. místo v internetové části
              10. místo v terénní části
              na šifře č. 9 nápověda (Braille + Morse)
              na šifře č. 10 konec (azimuty a naše hrátky s úhloměry)
2007 Tmou     prošli jsme TMOU!, v terénní části pouze ve třech
              13. místo

2008 Sendvič  9. místo
2008 Lamí stezkou 7. místo
2008 Bedna    na šifře č. 5 nápověda (CD s nevidomým)
              na šifře č. 8 nápověda (kostičky)
              čas vypršel na šifře č. 10
              53. místo (na základě poslaných SMS)
2008 Krtčí norou 31. místo (nic moc)
              šifru č. 8 jsme nedali ((C4)^\infty)
              na šifře č. 13 jsme skončili, došel čas (čtení mezi body)
2008 Tmou X   prošli jsme TMOU! jako jedni ze čtyř
              4. místo (o 3. místo jsme přišli v samotném závěru, viz video dole)
              reportáž
2008 Haluz    4. místo

2009 Sendvič  2. místo
2009 Bedna    30. místo
              došli jsme na 14. stanoviště z 18
              mnoho šifer jsme luštili příliš dlouho, Sokoban v Bedničce jsme už nedali
2009 Svíčky   14. místo
     Šumperk  vyluštili jsem 14 z 16 šifer
              č. 5 jsme luštli skoro 7 hodin (včetně přesunů) a ušli navíc 6 km
              od č. 6 dál už to šlo krásně až po 15, tam došel čas
2009 Krtčí norou 10. místo
              došli jsme do cíle s nevyluštěnou č. 9 (hloupá vlastnost e-diskuse)
              č. 5 jsme vyluštili jako první a vedli až po vyzvednutí č. 9
2009 Noc Tapürů   9. místo
              Janka+Zdeněk+3 hosté
2009 Interlos 2. místo
              chybělo NeSudoku, oproti vítězi jsme měli víc chybných odpovědí

2010 Lamí stezkou 11. místo
2010 Sendvič  1. místo
              jako první tým v historii jsme vyřešili všechny šifry
2010 Bedna    13. místo
              dlouho na 4. místě, funkčního lego-robotka jsme nesložili
              reportáž
2010 Sešlost  2. místo (spolu s Martinou H. a Honozu P.)
              předběhl nás pouze Albert Stallone, který vyřešil pí
              reportáž
2010 Svíčky   4. místo
     H.Brod   prosšli jsme do cíle! Ztráta 3. místa kvůli "v rámech"
              reportáž
2010 Krtčí norou  6. místo
              nedali jsme Krtčí noru 2525, nejrychlejší tým se záchranou
              reportáž

2011 Sendvič  9. místo
2011 Matrix-The Game  9. místo
              došli jsme na V (z X), po komplet objeté městské části a 4 hodinách na hudební šifře pěkný výsledek
2011 Bedna    12. místo
              došli jsme do cíle, na Bedně poprvé!, i přes 4hodinový zásek na psacím písmu
              reportáž
2011 Sešlost  10. místo
     Třebíč   jedna absolutka, v cíli 12 minut po limitu
              reportáž
2011 Svíčky   11. místo
    Šternberk parádní postup až na Turniket (od 5 do 9 jsme vedli), na 12 (binární hadi) v 5:10 stále druzí, bohužel konečná
2011 Tmou 13  11. místo
              parádní postup na 3. místě až ke kruhové lesní školce s kalendářem (3:55), tam konec

2012 Sendvič  3. místo
2012 PoTrati  3. místo
              odchod ze startu na chvostu a krásný postup až k vedení na 14, bohužel poslední 15 jsme ani po 7 hodinách nedali
2012 Bedna    38. místo
              bez Janky, šlo to velmi ztuha, protrápili jsme se až na 11
2012 Svíčky   na turniket jsme došli jako 11. s hluboce záporným kontem (-15 bodů)
    Bystřice n.P. šlo to všechno ztuha (nejen nám), hezká trasa, příjemná štola, až na ty šifry :)
2012 Krtčí norou 5.místo
              poslední ve výzvě, kteří došli v limitu do cíle, odolala kytka, kde jsme neuhodli TAJENKU
2012 Tmou 14°  cca 100. místo
              úvodní dvojkolečko šlo pěkně, na jeho konci jsme byli jedni z prvních, zákys překonal Kodyn až doma ráno po vyspání
              hra s pěknými vymazlenými šiframi (když jsme dostali úvodbí šifru podruhé a stejným postupem jsem dostal jiné řešení,
              tak mi spadla čelist); škoda, že jsme se nedostali do druhé půlky
2012 Interlos 5. místo
              devět úloh jsme odevzdali mezi prvními třemi, z toho pět úloh jako první

2013 Sendvič  27. místo
2013 PoTrati  7. místo
              šlo to pěkně bez zákysu, začali jsme 11., postupně se dostali až na 3., ale patnáctka (příchod 4:28) nás opět dostala
2013 Matrix-Pevnost Boyard  59. místo (celkem 24 vyluštěných šifer, pořadí podle jejich počtu 7.-8.)
              Stejně jako 2/3 týmů jsme skončili s jedním (startovním) klíčem. Nejnadějnější byla metrová větev, kde jsme vedli,
              ale skončil jsem 4 hodiny zavřený v cele s myšma bez úspěšného doluštění
2013 Bedna    29. místo
              Hra bez šifrovacích pomůcek
              Ze startu jsme odcházeli jako první. A ač to dál místy moc nešlo (2 šifry až s nápovědou, některé čistě BF), dostali jsme se až na 14.
2013 Svíčky   ~21. místo (19. z turniketu)
     Jičín    hodně potrápilo orientáční hledání Andělíčka a luštění tam vyzvednutého lehkého bludiště, což nás stálo cca 4 hodiny a 4 trestné body
2013 Tmou     cca 100. místo
              ač na nás byla šílená elektronická krabička hodná a dala nám brzo řešení jen tak, myší bludiště jsme nedali ani po mnoha hodincáh
              a stejně jako loni jsme ostudně odjeli domů už dopoledne
2013 Interlos 10. místo
              tři úlohy jako první; k podobnému umístění jako loni chybělo dotáhnout do konce PSČ, ze kterého se vyklubalo souhvězdí Velký vůz

2014 Astra-X  8. místo
              nalezeno 5 artefaktů z 6, nevyluštěna pouze noční mapa = počet hodin v noci
2014 Sendvič  4. místo, stejně úloh jako vítězové
              první část jako jediní komplet, v druhé by nám k vítězství stačil výpočet na kalkulačce; na rozdíl od minulých ročníků jsme měli mizerný čas
2014 PoTrati  31. místo
              šifrovačka, na které jsme neprošli ani první šifrou - logická trojka se připojila až na 4. šifře (přímky přesŇadra) a tu jsme neudělali
              náhodou jsme našli páté stanoviště a dosšli jsme až na 12 (braille v Óčkách)
2014 Bedna    36. místo
              dostali jsme se na 14 z 17, kde nám vypršel čas
2014 Kachna   1. místo
              klíčová byla správně trefená obtížnost vlastní šifry
2014 Svíčky   7. místo
     Letovice zhulený ročník, první půlka ještě v pohodě, pak jsme prodriftovali jako 1 z 8 týmů až na turniket
2014 Krtčí norou 5.místo
              Vyřešeno vše kromě natržených okrajů papíru, které se schované před deštěm ve folii hledají blbě. Nebýt bloudění, možná bychom to ještě za sucha a světla dali...
2014 Tmou     21. místo
              poměrně pohodlný průchod až na 13 (Mondrianova mřížka), kam jsme přišli jako 8. v 5:00, ale jsme s ní nepohnuli
2014 Interlos 11. místo
              méně se dařilo zejména v šifrách

---

Základní členové týmu:

Robert Babilon = Tykadlo Hlavní / Bingo
Jiří Hrdina    = Tykadlo Hrdinné
Lucie Kárná    = Tykadlo Univerzální
Petr Nepovím   = Tykadlo Kouřové / Kouřa
Karel Tesař    = Tykadlo Kodyn / Kodyn
Jana Tylová-Vodičková = Tykadlo Janka / Janka
Zdeněk Vodička = Tykadlo Vodní / Voda

Hosté:

Jakub Černý    = Tykadlo Náhradní
Karel Martišek = Tykadlo Brněnské
Martin Kollar  = Bratislavská spojka
Jan Kynčl      = Tykadlo Honza
pcZuzka        = Tykadlo Náhradní
Krtek Honza    = Tykadlo Krtek
Markéta        = Maskot Markéta
Blanka z Blavy = Tykadlo Netopýr

---

Sendvič 2005

Sendvič 2006

Krtčí norou 2008 (foto T.Hanžla)

Tmou 2008 (klip vytvořil kameraman TMOU X Petr „Vop“ Vozdecký)

Sešlost 2010

        

Svíčky 2010 (foto org Vory a Kodyn)

Krtčí norou 2012

Svíčky 2013 (z orgovského videa)

Po Škole 2016 - vítězství týmu Opravte tykadla nočného motýľa