Diskrétní matematika DMI002 (ZS 12/13)

(přednášející J. Matoušek)


Vítejte na stránkách přednášky z Diskrétní matematiky.

Zajimaji me

obecne i konkretni pripominky k prednasce, namety na zlepseni v budoucich letech a pod. Doporucuji vyplnit studentskou anketu (i pokud jste s prednaskami spokojeni...)!

O zkousce

Zkouska bude ustni, zhruba pul hodiny bude na pisemnou pripravu zadanych otazek. Otazky budou jak teoreticke (definice, tvrzeni a dukazy probrane na prednasce) tak "pocitaci" (typu lehcich a stredne tezkych prikladu ze cviceni). Studijni materialy (poznamky, ucebnice, tahaky), kalkulacky, pocitace a pod. nejsou u zkousky povoleny. Ocekava se, ze definice a tvrzeni budete umet formulovat presne, se vsemi predpoklady (a to i na znamku "dobre"). Dukazy se zkouseji tez. Neucte se jenom ctenim poznamek, zkuste si pak na papir dulezite veci napsat zpameti.

Preju prijemne uceni a mnoho uspechu!


Přednáška se koná ve čtvrtek od 14:00 v S3. Bude na ní probrána část z knihy J. Matouška a J. Nešetřila (viz níže kolonku Literatura), místy s mírnými obměnami, a dale stručný úvod do diskrétní pravděpodobnosti. Průběžně aktualizovaný seznam probrané látky najdete na konci této stránky. Zatím si můžete o obsahu udělat představu podle mojí předchozí přednášky.

Související předměty

Těm, které diskrétní i jiná matematika baví, doporučuji Úvod do řešení problémů kombinatorických, matematických i jiných (NDMI050). Těm, kdo si nejsou moc jisti v matematickém vyjadřování a značení, není jim jasný rozdíl mezi definicí a větou a pod., doporučuji předmět Matematické dovednosti (NMAI069).

Cvičení

K mé paralelce vedou cvičení [bude doplněno] Ti rozhodují o věcech souvisejících s cvičeními a o zápočtech.

Dalším paralelce přednáší Martin Mareš.

Literatura


Probraná látka