Základní informace

Cvičení jsou vedena pro přednášku RNDr Pergla, PhD.

Zřiďte si konto v počítačové laboratoři v Karlíně(zrizuje služba, kterou naleznete v učebně K10) a také konto na CodExu. Odkaz na registraci je viditelny na přihlašovací strance.
Pokud budete mit dotazy k systemu CodEx, dotazte se prosim mne(at uz e-mailem ci osobne) a nebombadrdujte dotazy spravce CodExu - bude vas tam prihlaseno okolo 500, takze kdyz budete vsichni psat spravci, predcasne z toho zesedivy.
V systemu CodEx si vyplnte studijni krouzek, at vas nemusim hledat pojednom, ale priradim si vas z krouzku. Jinak neni mozne odevzdavat uholy urcene mym skupinam!
Link na guide jazyka Pascal, tak se podívejte zde

Osobně doporučuji používání fpc jako kompilátoru. Manualová stránka (UNIX) vám prozradí spoustu důležitých informací, ale obecně doporučím spouštění $ fpc -vewb -Mtp file.pas Lze přidat i option typu -O(cosi), který kompilátoru říka, jak moc se mě snažit optimalizovat vámi vytvořený kód. Hodí se to ale hlavně až u větších projektů.

Ulohu, kterou odeslete do CodEx kontroluje program. Oprostete se tedy od vsech "recicek", ktere na vystupu vaseho programu nemaji co delat! U kazdeho nebo skoro kazdeho zadani se naleza priklad vstupu a vystupu, pouzivejte je tedy... Ctete poradne zadani! NEpouzivejte unitu crt a prikaz clrscr; - neni k tomu zadny duvod. Pokud toto chcete pouzivat pri testovani, prosim, ale nezapomente tyto radky pred odeslanim CodEx vymazat nebo zakomnetovat.

Každý týden po cvičeních jsou v CodExu nové úlohy na procvičeni. První tyden jsou za 10 bodů, dalši týden pak za 5 bodů a pak již nelze úlohu odevzdat.

Dokumenty ze cvičení

Výsledky

Jak naložit s výsledky

Pokud písemka nedopadla úplně excelentně, nevěšte hlavu (ani sebe). Nárok na zápočet lze dohnat body za bonusové programy, které zde budu postupně zveřejňovat.

Úložky: (není-li řeceno jinak, napravuje každá správně naprogramovaná 3 body z písemky)