Cvičení z Diskrétní matematiky, ZS 2008/2009

Cvičení se konala každé úterý v 14:00 v T6, resp. v 15:40 v T11 v Tróji. Během semestru se psaly 2 kratší písemky (první 18. listopadu, druhá 16. prosince).

Za každou písemku bylo možné získat 40 bodů, podmínkou k udělení zápočtu je získání aspoň 50 bodů.

Body se dají získat i za vyřešené domácí příklady, které budu zadávat průbežně na cvičeních. Svá řešení můžete odevzdávat na papíře, případně posílat v elektronické podobě na mou adresu (kyncl zavináč kam.mff.cuni.cz), a to ve formátu pdf nebo ps, případně txt (nebudete-li potřebovat psát moc vzorečků), nebo třeba i jako naskenovaný obrázek. Domácí úkoly se snažte odevzdávat do konce semestru, a to raději dřív než poslední týden. Ve 2. - 5. týdnu (zimního) zkouškového období budu v zahraničí (a jediná reálná možnost kontaktu bude elektronická pošta).

Všechna tvrzení ve svých řešeních řádně zdůvodněte, a to i když v zadání není slovo "dokažte". Můžete samozřejmě již bez důkazu používat tvrzení a věty dokázané na přednášce nebo na cvičení.

Na případných konzultacích se můžeme domluvit osobně nebo e-mailem. Jinak mě občas s trochou štěstí můžete zastihnout v místnosti 125 na Malé Straně.

Příklady

ps, pdf   (poslední aktualizace 13.1.2009)