Katedra Aplikované Matematiky (KAM)

Výzkum     Výuka a semináře     Polední přednášky     Témata prací

Vítejte na stránkách Katedry aplikované matematiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Sídlo katedry se nachází v budově bývalé jezuitské koleje v historickém jádru Malé Strany. Naše výzkumné a pedagogické aktivity jsou soustředěny kolem diskretní matematiky, geometrie, teoretické informatiky, operačního výzkumu, optimalizace a příbuzných oborů.


- Polední přednáška Thu Apr 27 - Budeme mít polední přednášku Vojtěch Kaluža: A direct proof of the strong Hanani-Tutte theorem on the projective plane (J. Matousek prize talk), (12:20 v S6).
- Polední přednáška Thu May 4 - Budeme mít polední přednášku Martin Balko: Covering lattice points by subspaces and counting point-hyperplane incidences, (12:20 v S6).
- Polední přednáška Fri May 5 - Budeme mít polední přednášku Martin Balko: A superlinear lower bound on the number of 5-holes, (12:20 v S6).
- Polední přednáška Thu May 11 - Budeme mít polední přednášku Rajesh Chitnis: Parameterized Streaming Algorithms, (12:20 v S6).
- Polední přednáška Thu May 18 - Budeme mít polední přednášku Dmitry Gavinsky: Some examples of exponential advantage in quantum communication, (12:20 v S6).
- 52. česko-slovenská konference o kombinatorice a teorii grafů - 52. česko-slovenská konference o kombinatorice a teorii grafů se koná od 29. května do 2. června 2017 v Hejnicích.
- Doktorandi KAMu prvními autory Science článku - Martin Schmid a Matej Moravčík z KAMu spolu s mezinárodním teamem vytvořili DeepStack - první program v historii, co porazil profesionální hráče v no-limit pokeru. Studie byla nedávno publikována v Science Podívejte se na český press release nebo anglický press release nebo na odkaz na Science.
- Cena Jirky Matouška - Cena pro doktorandy KAMu.


Odkazy: Matematická Kolokvia, Midsummer Combinatorial Workshop, Jarní škola, Kamák Research Experiences for Undergraduates, Český workshop o složitých systémech

Partneři: DIMATIA, CE-ITI, LEA-STRUCOMikulas       Study in english

Webmaster: kamweb@kam.mff.cuni.cz         Modified: 25. 04. 2017