Katedra Aplikované Matematiky (KAM)

Výzkum     Výuka a semináře     Polední přednášky     Témata prací

Vítejte na stránkách Katedry aplikované matematiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Sídlo katedry se nachází v budově bývalé jezuitské koleje v historickém jádru Malé Strany. Naše výzkumné a pedagogické aktivity jsou soustředěny kolem diskretní matematiky, geometrie, teoretické informatiky, operačního výzkumu, optimalizace a příbuzných oborů.


- Přednáška Prof. Williama Tanga (Princeton University) - Supercomputers, Machine Learning and Fusion Energy - dne 7. července od 10:00 v přednáškové místnosti S1.
- Doktorandi KAMu prvními autory Science článku - Martin Schmid a Matej Moravčík z KAMu spolu s mezinárodním teamem vytvořili DeepStack - první program v historii, co porazil profesionální hráče v no-limit pokeru. Studie byla nedávno publikována v Science Podívejte se na český press release nebo anglický press release nebo na odkaz na Science.
- Cena Jirky Matouška - Cena pro doktorandy KAMu.


Odkazy: Matematická Kolokvia, Midsummer Combinatorial Workshop, Jarní škola, Kamák Research Experiences for Undergraduates, Český workshop o složitých systémech

Partneři: DIMATIA, CE-ITI, LEA-STRUCOMikulas       Study in english

Webmaster: kamweb@kam.mff.cuni.cz         Modified: 21. 06. 2017